کفشدوزک اس ام اس و سرگرمی

خواص سنگ پا بر روی پوست و روش استفاده از آن - کفشدوزکـ - مجله سرگرمی

اعلانات سایت

- وبگاه اس ام اس و سرگرمی کفشدوزک در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت گردیده است.

- مطالب درخواستی خود را میتوانید از طریق قسمت نظرات یا از طریق تماس با ما به ما اطلاع دهــید.

 

خواص سنگ پا بر روی پوست و روش استفاده از آن 24 ژانویه 2020

 

 

خواص سنگ پا بر روی پوست و روش استفاده از آن

آرشیو مطالب سلامت

 

 

خواص سنگ پا بر روی پوست و روش استفاده از آن خواص سنگ پا بر روی پوست و روش استفاده از آن

 

 

خواص سنگ پا بر روی پوست

پوست پای زیبا

کشیدن این وسیله یک ماساژ عالی برای پا هاست که باعث لایه برداری از کف پا هم می شود.

پوستی که ضخیم می شود، مستعد ترک خوردن است و امکان ایجاد عفونت و درد در آن ها زیاد است. به همین علت زمانیکه پوست ضخیم می شود بهتر است از سنگ پا برای بهبود ترک‌خوردگی پایتان استفاده کنید.

استفاده کرم مخصوص پا پس از حمام، باعث سلامت و زیبایی پوست پاشنه و کف پا می شود.

.

.

رفع میخچه و پینه پا

اصطکاک و فشار وارد آمده بر پوست پا موجب پیدایش میخچه یا پینه در پا می شود که معمولاً در بالا و کناره های انگشتان مچ پا بوجود می آید و از دلایل رایج آن میتوان به آرتریت و یا کفش نامطلوب اشاره کرد.

میخچه و پینه پا گاهی با زگیل اشتباه گرفته می شوند. ولی زگیل کف پا دارای نقاط سیاه رنگی است و معمولاً با فشاری که به طرفین آن وارد می شود احساس درد ایجاد می کند.

برای رفع میخچه یا پینه، محل آنرا به مدت پنج تا ده دقیقه در آب گرم بگذارید تا پوست نرم شود. آن گاه با سنگ پا بر روی آن حرکات دایره ای بکشید تا پوست اضافی آن برداشته شود. البته پوست محل میخچه یا پینه نباید بی اندازه برداشته شود زیرا منجر به عفونت و خونریزی می شود.

 

بهبود رنگ پوست 

چنانچه پوست عالی بنظر برسد سبب می شود حس خوبی داشته باشید بنابراین نگهداری از پوست مهمترین بخش زندگی روزانه ما است. این پوست ما برای همه اشخاص قابل مشاهده است و درصورتی که پوست کم رنگ و بیمار کننده بنظر میرسد ، بی روح بنظر خواهید رسید که به آسانی باعث می شود احساس اعتماد به نفس خویش را پائین و پایینتر بیاورید.

 

سلامتی پوست بسیار مهم است؛ ولی به معنای پوست مناسب نیست، به این معنی که شرایط پوست خوب و سالم است. چنانچه میخواهید اعتماد به نفس داشته باشید ، میتوانید با استفاده از سنگ پا، پوست خویش را بهبود ببخشید. ماساژ دادن بدن با سنگ پا به تقویت گردش خون بدن کمک می کند و سبب تقویت بیشتر و تمیز طبیعی پوست شما و برّاق و درخشان تر شدن آن می شود.

 

لایه برداری پوست با سنگ پا

یکی از فواید سنگ پا لایه برداری پوست می باشد. شایع ترین قسمت بدن برای لایه برداری با این سنگ طبیعی، کف پا است. پاشنه ها تمایل به ایجاد لایه ای از پوست سخت و سوزناک دارند که میتوانند ترک خورده یا پوسته پوسته شوند. ارنج شما منطقه دیگری است که امکان دارد از لایه برداری سود ببرد. وسایل جانبی موردنیاز شما عبارتند از:حوله نرم، مرطوب کننده( کرم، لوسیون یا روغن)، جوراب مرطوب کننده( اختیاری)، برس برای تمیز کردن سنگ پا.

 

از بین بردن موهای زاید 

سنگ پا یکی از موثرترین شیوه های بدون درد برای از بین بردن موهای زاید بدن است برای انجام این شیوه کافی است با استفاده از فشار ملایم، سنگ پا را روی موها با حرکتی دایره ای بکشید تا موها از بین بروند. برای نابود کردن دائمی موهای زاید کافی است به مدت چند روز این کار را تکرار کنید.

 

 

نحوه استفاده از سنگ پا 

مرحله نخست:آماده سازی 

تمام مواد خود را در یک مکان از قبل آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که سنگ و آب تمیز است.

 

به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه پوست خشک را بدون تماس در آب گرم خیس کنید. این به نرم شدن پوست سخت شده شما کمک می کند. صابون یا روغن را برای نرم شدن بیشتر و افزایش رطوبت به آب خود اضافه کنید. درصورتی که از سنگ پا برای ارنج، زانو یا صورت خویش استفاده می کنید، این مرحله را در حمام یا دوش گرم انجام دهید.

 

مرحله دوم:استفاده از سنگ پا

۱- در حالیکه پوست خود را خیس می کنید، سنگ خود را هم در آب گرم خیس کنید. هیچوقت از یک سنگ خشک بر روی پوست استفاده نکنید. سنگ مرطوب به آسانی روی پوست شما می چرخد ​​و خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

 

۲- ناحیه موردنظر را از ظرف آب و صابون بیرون آورده و با حوله خشک کنید. چنانچه هنوز پوست شما خشن است، پیش از خشک شدن پوست، چند دقیقه دیگر آنرا خیس کنید.

 

۳- سنگ را از آب گرم جدا کرده و آنرا روی پوست خویش بمالید.

 

۴- قسمت ساینده سنگ را با حرکت دایره ای با فشار سبک بر روی پوست خویش مالش دهید. دو یا سه دقیقه پوست خویش را ماساژ دهید. اگر پوست شما حساس یا حس درد می کند، فوری متوقف شوید برای این که به احتمال زیاد از فشار بیش از حد استفاده می کنید.

 

۵- برای پاهای خود، توجه خویش را روی پاشنه های پا، بخش های انگشتان پا و دیگر منطقه های خشک که می شناسید متمرکز کنید.

 

۶- تا زمانیکه پوست مرده را از بین نبردید و پوست نرمتر از زیر آن نازل نکردید، به ماساژ سنگ روی پوست خود ادامه دهید.

 

۷- پس از دو تا سه دقیقه از مالش سبک، پوست خود را بشویید. چنانچه هنوز تکه هایی از پوست مرده را مشاهده می کنید، این روند را تکرار کنید. همچنین برای تمیز نگه داشتن سطح، سنگ خود را برای هر جلسه بشویید.

 

۸- شما میتوانید این روند را روزانه یا چند بار در هفته تکرار کنید تا پوست نرم شده و نرم باقی بماند.

 

 

مرحله آخر:پایان کار

پس از پایان کار، یک مرطوب کننده یا روغن را روی پوست خود بمالید تا رطوبت پوست خود را حفظ نموده و آنرا نرم نگه دارد. برای تقویت، جوراب های مرطوب کننده را پس از مرطوب کردن پوست خود، بپوشید.

 

 

تأثیر بر بیماری های مغز

از دیدگاه طب ایرانی در بیماری های مربوط به مغز به ویژه سردردها، کشیدن سنگ پا موثر است، برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانی تری استفاده شود. مگر آنکه شخص پوست نازکی داشته باشد که سنگ پای خشن را تحمل نکند، ولی در افرادی که پوست ضخیمی دارند، بهتر است از زمان ورود به حمام تا پایان، مالش پاها صورت گیرد.

 

کشیدن سنگ پا باعث کاهش غلظت خون در اندام های بالایی بدن می شود و سبب کشاندن خون به اندام های انتهایی می شود به همین علت است که باعث کاهش سردرد و بیماری های مربوط به مغز می شود. سنگ پا کشیدن میتواند بسیاری از مشکلات روانی مثل افسردگی، بیخوابی ، فکر و خیال زیاد و… را بهبود بخشد، ولی اگر بطور مستمر صورت پذیرد.

 

تنظیم انسولین خون

از آنجا که در مبتلایان به دیابت، خون رسانی در پاها بطور صحیح انجام نمی شود و امکان دارد شخص دچار مشکلاتی مانند ترک کف پا و امثال آن شود. در واقع استفاده از سنگ پا باعث بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طریق به دیابتی ها کمک کند.

 

بیشترین میزان هورمون انسولین در پاشنه پا است و افردی که دچار دیابت نوع دو هستند، چنانچه هرروز تنها ۱۰ دقیقه سنگ پا بزنند، انسولین خونشان تنظیم خواهد شد. از دیگر فواید سنگ پا زدن، چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام است.

 

 

برطرف کردن کوفتگی بدن و سردرد

از دیگر فواید استفاده از سنگ پا میتوان به این مورد اشاره داشت که چرک پا را تمیز می کند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا رفع می شود همچنین برای بعضی از انواع سردرد و اکثر بیماری های مغزی بسیار مفید است بخاطر این که ماده را از بخش های بالا تر به طرف بخش های پائین بدن می کشاند و چنانچه سنگ پا، خشن تر باشد جذب ماده بیشتر است؛ سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

 

درصورتی که میخواهید پاهای زیبایی داشته باشید توصیه می شود دست کم دو مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا پس از سنگ پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند.

 

حتماً از سنگ پای مخصوص و تمیز استفاده کنید و آنرا در معرض الودگی قرار ندهید چون ممکن است خراش هایی در کف پا ایجاد شده و سبب انتقال میکروب شود.

 

در برخی از موارد مثل بیماری پسوریازیس، استفاده از سنگ پا میتواند باعث تشدید بیماری شود بنابراین توصیه می شود اشخاص پیش از استفاده به یک پزشک متخصص مراجعه کنند، این گروه از اشخاص میتوانند از ترکیبات کراتولیتیک که سبب نرم شدن لایه های کلفت شاخی کف پا می شود، استفاده کنند.

 

کمک به افزایش قد

کاربرد دیگر سنگ پا این است که استفاده از آن در افرادی که در سن رشد قرار دارند، با تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد، به افزایش قدشان کمک شایانی می کند. برای این کار بهتر است برای سنگ پا کشیدن، پاها را به مدت ۱۵ دقیقه در آب نمک گرم مراقبت نموده و سپس به انجام این کار بپردازید.

 

کمک به تنظیم قند خون

اینکه به تازگی در فضای مجازی اعلام می کنند که بیش ترین میزان انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد ولی کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به مدت ۱۰ دقیقه سنگ پا بزنند، سبب تنظیم انسولین خونشان خواهد شد. همچنین این عمل سبب چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد.

 

در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن پاها خون رسانی به طرز درست انجام نمی شود و ممکن است که شخص دچار مشکلاتی مانند ترک کف پا و … شوند. در واقع استفاده از سنگ پا باعث بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طریق به دیابتی ها کمک می کند.

 

تمیز و خشک کردن سنگ پا

بعد از استفاده از سنگ پا لازم است تا با برس آنرا شست وشو دهید تا سوراخ های روی آن تمیز شود و آنرا در محیط خشک مراقبت شود، چرا‌که محیط مرطوب باعث جمع شدن مخمرها و قارچ ها روی آن شده و الودگی و بیماری را به کف پای انسان منتقل می کند.

 

بسیاری از بیماری های قارچی، میکروبی و به ویژه زگیل با سنگ پا منتقل میشوند ، بنابراین از سنگ پای مخصوص و تمیز شخصی استفاده کنید و آنرا در معرض الودگی قرار ندهید زیرا ممکن است خراش هایی در کف پا ایجاد شده و سبب انتقال میکروب شود.

 

 

 

آدرس کوتاه شده مطلب
https://kafshdoozaki.ir/?p=40087

مطالب مشابه

بیوگرافی نویسنده

حسين

سلام حسین هستم اميدوارم از سایت کفشدوزکـ خوشتون اومده باشه :)

مشاهده تمامی 3725 پست

تبلیغات

ارسال دیدگاه

*

code

:x :| :-* :P :(( :( :)) @};- :D more »

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.